MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 4344212
nr 434 4212
Byrå
Björk, 30-tal, längd: 81, djup: 40, höjd: 71, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 oktober 2006
kl 16:00:59
22/10 23:51:44
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods